کالج های مونترال کانادا

کالج های مونترال کانادا:

مونترآل با دسترسی به شش دانشگاه و دوازده کالج در شعاع ۸ کیلومتری، دارای بیشترین تمرکز دانشجویان تحصیلات عالیه در بین شهرهای اصلی آمریکای شمالی می‌باشد. کالج های استان کبک به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. کالج‌های دولتی در استان کبک از سال ۱۹۶۷ شروع به فعالیت کردند و  امروزه ۴۸ کالج دولتی در این استان وجود دارد که ۵ تا از آن‌ها انگلیسی‌زبان هستند. هر ۵ کالج استان کبک در شهر مونترال واقع هستند. علاوه بر این، ۵۰ کالج خصوصی نیز در استان کبک فعال هستند که  شش تای آنها انگلیسی‌زبان می‌باشند. به طور کل ۲۲ کالج انگلیسی و فرانسوی‌زبان در شهر مونترال وجود دارد. دوره های ارائه شده در کالج ها شامل دو هدف هستند. برخی از دوره های ارائه شده در کالج ها شامل آمادگی برای ورود به دانشگاه هستند و برخی دارای دوره های حرفه ا ی هستند.

در استان کبک طی کردن کالج قبل از وارد شدن به دانشگاه برای همه دانش آموزان اجباری است در حالی که در دیگر استانهای کشور کانادا به این شکل نیست و تمامی دانش آموزان می‌توانند بعد از پایان دوران متوسطه بین کالج‌ها و دانشگاه ها یکی را انتخاب کنند.

از کالج های بزرگ انگلیسی‌زبان در شهر مونترال می توان موارد زیر را برشمرد:

کالج شامپلن یا  Champlain Regional College با حدود ۲۵۰۰ دانشجو: کالج شامپلن یک کالج انگلیسی زبان حرفه ای است. این کالج دارای سه دانشکده در بخش های مختلف استان کبک است. این کالج برنامه های پیش دانشگاهی و فنی حرفه ای را ارائه می دهد و دارای برنامه هایی برای گرفتن گواهی نامه AEC است.

کالج داوسن Dawson College با حدود ۱۰۰۰۰ دانشجو: کالج داوسن یک کالج حرفه ای انگلیسی زبان واقع در westmount کبک است. این مرکز در نزدیکی شهر مونترال در یک مدرسه سابق واقع شده است. این مرکز دارای ۸۰۰۰ دانشجوی روزانه و ۳۰۰۰ دانشجوی شبانه در ۳۰ رشته مختلف است.

کالج جان آبوت یا John Abbott College با بیش از ۷۴۰۰ دانشجو: کالج جان آبوت یک کالج عمومی انگلیسی زبان در نزدیکی نواحی غربی جزیره مونترال است. این کالج یکی از ۸ کالج عمومی انگلیسی زبان در استان کبک است. این کالج دارای محوطه ای مشترک با دانشگاه مک گیل است.

کالج ماریانوپلیس یا   Marianopolis College با بیش از ۱۷۰۰ دانشجو: کالج ماریانوپلیس یک کالج خصوصی انگلیسی زبان در استان کبک است. این کالج نیز در westmount کبک قرار دارد.

کالج ونیر یا  Vanier College با بیش از ۶۱۰۰ دانشجو: کالج ونیر، کالج عمومی انگلیسی زبان است که در شهر مونترال کبک واقع شده است. این کالج در سال ۱۹۷۰ به عنوان دومین کالج عمومی انگلیسی زبان پس از کالج دانسون تاسیس شده است.

کالج های فنی حرفه ای بزرگ شهر مونترال نیز شامل موارد زیر هستند:

۱_کالج دلتا

۲_کالج هرزینگ

۳_کالج لاسال